Аудио/видео

Новини / За Локомотив софия

30 Ноември 06, 16:46 / Автор: Агенция"фокус"
Пирин изхвърли Локомотив (Сф) от турнира за Купата на България
Благоевград. Футболистите на Пирин сътвориха най-голямата изненада в осминафиналите от турнира за Купата на България, предаде радио “Фокус” – Пирин. “Орлетата” отстраниха един от основните претенденти за спечелване на второто по престиж отличие в страната ни Локомотив (София) с 6:5 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двубоят завърши 2:2. На стадион “Христо Ботев” пред около 4500 зрители домакините поведоха в 13-ата минута чрез Георги Георгиев. В края на първата част Цветан Генков направи 1:1, след като в 42-ата минута изпълни точно наказателен удар. Чътвърт час преди последния съдийски сигнал Саша Антунович изведе столичани напред. В 78-ата минута Калоян Караджинов получи червен картон, след като репликира арбитъра Мартин Богдев. И когато “железничарите” вече се виждаха на четвъртфинал, вратарят Голубович направи грешка, която в последствие се оказа фатална, тъй като след нея Павлин Тодоров реализира за 2:2. В продълженията до нови попадения не се стигна, но пък съдията изгони и футболист на Пирин. В 99-ата минута Николай Бодуров получи втори жълт картон. Така след два часа футбол мачът завърши 2:2, а Мартин Богдев вдигна рекордните 17 жълти и 2 червени картона. При дузпите благоевградчани бяха по-точни и след три спасявания от страна на Иво Иваников Пирин спечели с 4:3. Решителната дузпа бе пропусната от Диян Дончев. След този успех “орлетата” станаха единственият отбор от “Б” група, който намери място на четвъртфиналите. Шанс да стори това има и Черноморец, който приема Левски на стадион “Лазур”.